Contact

Melissa Bidgood, Principal

Nicole Sciarratta, Assistant Principal

Stephanie Hodges, Learning Design Coach

Sharon Zurita, Principal’s Secretary

Michelle Cullens, Guidance Secretary

Linda Vollstedt, Data Entry Operator

Cristin Becker, Bookkeeper

Laura Pfeiffer, Secretary

Brenda Stecker, Clinic Assistant

Susan Forgas, RMA

Jenna Beaulieu

Sara Berry

June Hernandez

Tammy Hickey

Haley Ridgely

Chante Trudel

Risa Zera

Krista Carbone (ELA)

Venus Colon (STEM)

Danielle Niemann (ELA)

Wendy Pineo (ELA/STEM)

Wendy Stroup (STEM)

Taryn Vollstedt (ELA)

Brittany Wheeler (STEM)

Jess Tiso (ELA)

Rachel Carrillo (ELA)

Susan Lee (ELA)

Heather Parry (ELA)

Connie Pierson (STEM)

Puja Patel, (STEM)

Karyn Riba (STEM)

Jenny Seymour (STEM)

Bridget Thompson (ELA)

Lindsey Clayton (STEM)

Diane Epifanio (ELA)

Trish Huckins (ELA)

Madison Johnson (ELA)

Susan Lee (ELA)

Shannon Martinez (ELA)

Katelyn MacElroy (STEM)

Janet Pons (STEM)

Tara Adams (STEM)

Marisol LaCosta (ELA)

Ashely Luna (STEM)

Sydnee Newby (ELA)

Colleen Smith (ELA)

Mont Tidwell (STEM)

Andria Barnes (STEM)

Jennifer Bodi (ELA)

Corie Coleman (STEM)

Debi Hutner (STEM)

Jackie Rogers (ELA)

Danielle Theriault (ELA)

Bryan McKelvy, PE

Kellen Leja, PE

Jason Mills, PE

Damien John, PE

Christine Costanzo, Art

Deborah Townsend, Art

Stacy Works, Music

Christine Reed, Music

Dawn Hoffman, Grades K & 1 ESE

Jordan Vaca, Grade 2 ESE

Jennifer Jackson, Grade 3 ESE

Jay Hammen, Grades 4 & 5 ESE

Tessa Gonzales, Grades 4 & 5 ESE

 

Jane Battaglini, IA

Michele Downer, IA

Kim Thomas, IA

Jennifer Whitley, IA

Kim Leonardo, ESE IA

Stephanie Watts, ESE IA

Luz Gonzalez, ESOL IA

Kimberlee Nash, School Counselor

Christi McMellon, School Counselor

Cheryl Cascio, Speech Language Pathologist

Tamara Yoho, Speech Language Pathologist

Kelly Johnson, Social Worker

Patrick Beahon, School Psychologist

Steve Bodi, Plant Manager

Bill Madison, Assistant Plant Manager

Joelle Gelow, Cafeteria Manager

Tina Rossi, PLACE Manager